Kontrol Paneli | Destek | İletişim

Web sitemiz ve paketlerimiz yenilendi! (07/12/2009) Omn Bilişim olarak daha iyi hizmeti daha kolay şekillerde kullanıcıya ulaştırmak adına web sitemiz...           •Blog'umuz açıldı. (07/12/2009) Haber ve duyurularımıza bundan sonra blog.omn.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Güncel kamp...           

Omn Portal

Omn partal nedir

Omn Portal kolay ve hızlı şekilde internet sayfası oluşturmaya yarayan bir uygulamadır.

Omn Bilişim® firması tarafından 2009 sonuna kadar yaklaşık 2,5 yıl boyunca bir çok kamu ve kurum internet sayfasında denenerek ihtiyaçlara en uygun şekilde geliştirildi. İşlevsel özelliklere, arama motoru optimizasyonuna ve neredeyse her yerinin değiştirilebilmesi özelliklerine sahip olan Omn Portal tüm bunları kullanım kolaylığını sağlayan ara yüz esas alınarak hazırlandı.

Omn Portal hazırlanırken kullanım kolaylığına verilen önem, sloganının meydana gelmesini sağladı; "Web sitesi yapmak hiç bu kadar kolay olmadı".

 

Sayfa işlemleri

Omn Portal'da internet sayfanıza istediğiniz kadar sayfa ekleyebilirsiniz, ve bu sayfalara alt sayfalar ekleyebilirsiniz. Uygulama menü ağacını sizin için otomatik olarak oluşturacaktır.

Bu yöntem ile, Örneğin Ürünler diye tek bir sayfa yapıp tüm ürünlerinizi tek bir sayfada karşılık olarak göstermektense, Ürünler > Meyveler > Elma gibi alt sayfalar oluşturarak daha anlaşılır sayfalar yapabilirsiniz.

 

Haber işlemleri

Sitenize devamlı duyuru ve haber eklemek istediğinizi biliyoruz, üstelik bunları arşivlemek ve ana sayfada dikkat çekici bir şekilde belirginlemeniz de gerekiyor. Omn Portal'ın Haber ve Duyurular bölümünden istediğiniz kadar resimli, videolu haber ekleyebilirsiniz.

Dilerseniz bir başka siteden haberleri kopyala/yapıştır yöntemi ile alabilirsiniz. Eklediğiniz haber ve duyuruları aynı zamanda sitenizin ana sayfasında dikkat çekici bir şekilde de göstererek ziyaretçilerinizin duyurularınıza odaklanmasını kolaylaştırabilirsiniz.

 

Manşet haber

Omn portal manşet haber sistemini kullanarak haber ve duyurularınızı ziyaretçilerinize daha dikkat çekici şekilde sunabilirsiniz. Manşet haber sisteminde 10 adet resimli haber, haberlerin başlığı ile birlikte görünür. Haber başlığının üzerine gelindiğinde ilgili haberin başlığı görünür, üzerine tıklandığında habere gider. Manşet haberi kullanırken resimleri küçültmenize gerek yoktur, sizin yerinize portal bunu otomatik olarak yapmaktadır.

 

Son 20 haber

Omn portal son 20 haber modülü ile eklediğiniz son 20 haberi küçük resim ve haberin özeti ile istediğiniz sayfada içeriğin altında gösterebilirsiniz. Bütün bunları sadece sayfanızın gelişmiş özelliklerinden son 20 haberi seçerek yapabilirsiniz. Portal, küçük resmi ve haberin özetini sistemden otomatik olarak çekecektir.

 

Kayan haberler

Omn portal kayan haberler modülü ile sitenize eklediğiniz son haberleri ister dikey (yukardan aşağıya), ister yatay (sağdan sola) olarak gösterebilirsiniz. Kayan haberlerin sitenizin görünümünü bozmaması için haber ve haber özetleri uygun şekilde karakter sayısı ile limitlendirilmiştir. Kayan haberlerin üzerine mouse ile gelindiğinde akış durur ve haberin üzeri tıklandığında haber açılır.

 

Fotoğraf galerisi işlemleri

Omn Portal'da fotoğraf galerisi ile internet sayfanıza fotoğrafları eklemek hem kolay hemde hızlı. Çok kısa adımlarla galeriye albüm ve fotoğraf ekleyebilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınıza açıklama da yazabilirsiniz. Galeriye atılan her fotoğrafın küçük ön izleme hali, otomatik oluşturulur, üzerine tıklandığında büyük hali açılır ve üzerine tıklandığında bir sonraki fotoğrafa geçiş sağlanır. Böylece galeriye 100'lerce fotoğraf ekleseniz bile fotoğrafları görüntülemek çok kolay ve hızlıdır. Albüme aynı anda birden fazla fotoğraf eklemek mümkündür. Fotoğrafların, albümde görüntülenme sırasını ve albümlerin görüntülenme sırasını değiştirmek mümkündür. Ayrıca fotoğraflara bakarken klavyenin sağ ve sol yön tuşları ile fotoğraflar arasında geçiş yapılabildiği gibi fotoğraf albümünü slayt gösterisi olarak izlemeyebilirsiniz.

Fotoğraf galerisinde her albümü eklenen fotoğraflar sitenizin ftp’sinde farklı dizimlere kayıt edilmektedir. Bu sebepten dolayı binlerce fotoğraf ekleseniz bile açılma hızını etkilemez.

 

Sık sorulan sorular

Sık sorulan sorular modülü ile işiniz ile ilgili müşterilerinizin sık sorduğu soruları yanıtlaya bilirsiniz. Yanıtlarda, yazı dışında resim, video, flash dosyası gibi nesneler kullanabilirsiniz. İstediğiniz kadar soru-cevap oluşturabilirsiniz. Sitenizde görünümü bozmaması için ve daha kullanışlı olması açısından cevaplar, sorular tıklandığında görüntülenmektedir ve tekrar tıklandığında kapanmaktadır.

 

Yorum işlemleri

Omn portal ile sitenizdeki haber, fotoğraf, köşe yazılarına ziyaretçileriniz yorum yapabilirler. Bu yorumlar yönetici onayından geçmeden yayınlanmamaktadır. Ayrıca yorumu gönderen kişilerin ip adresi ve yorumu gönderme zamanı sunucu saatine göre saklanmaktadır.

 

Köşe yazısı

Omn portal ile sitenize istediğiniz kadar köşe yazarı ve köşe yazısı ekleyebilirsiniz. Köşe yazarları fotoğraflarıyla otomatik olarak görüntülenecektir ancak istenildiği takdirde sıralama değiştirilebilir. Yazarların geçmiş yazıları arşivlenmekte ve sayfalarının altında görüntülenmektedir.

 

Sipariş formu

Omn portal sipariş modülü ile sitemizden satış yapmanız mümkündür. Ürün sayısı sınırı olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürün eklerken dilediğiniz kdv oranını girebilirsiniz. Bütün ürünleri tek bir sipariş formunda gösterebileceğiniz gibi her ürünü tek olarak da satmak için kullanabilirsiniz.

Siparişler ‘bekleyen siparişler’ altında listelenir ve buradan incelemeniz sağlanır. Siparişi veren müşteriye yönetici paneli üzerinden e-mail gönderebilir ve daha önce gönderdiğiniz e-mailleri görebilirsiniz. Siparişi verenin ip adresi ve her siparişin süresi sunucu saatine göre saklanmaktadır. Bekleyen siparişlerde işi biten siparişler geçmiş siparişler bölümünde arşivlenebilmektedir. Siparişler arasında aramak yapmak mümkündür. Böylece birçok sipariş arasından istediğinizi kolayca bulabilirsiniz.

 

İnsan kaynakları (iş başvuru formu)

Omn portal insan kaynakları (iş başvuru formu) ile iş yerinizin eleman ihtiyacı olduğunda kullanabileceğiniz bir eleman veri tabanı oluşturabilirsiniz. Başvuru formlarını yönetici panelinizden görebilir istediğiniz başvuruları ilgilendiğim başvurulara taşıyabilirsiniz. Böylece birçok başvuru arasından istediklerinize kolayca ulaşabilirsiniz. İstediğiniz başvuruları arama kutusunu kullanarak hızlıca bulabilirsiniz.

 

Bayilik başvurusu

Omn portal bayi başvuru formu ile bayilerinizi bir sistem altında tutabilir ve yeni bayiler edinebilirsiniz. Bayilik başvuru formlarını yönetici panelinizden görebilir istediğiniz başvuruları ilgilendiğim başvurulara taşıyabilirsiniz. Böylece birçok başvuru arasından istediklerinize kolayca ulaşabilirsiniz. İstediğiniz başvuruları arama kutusunu kullanarak hızlıca bulabilirsiniz.

 

Site ayarları

Omn portal ile google gibi arama motorlarında ne şekilde görünmek istediğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Google’da arama yapıldığında görüntülenen sonucunuzda sırası ile site bilgileri kısmında kullanılan başlık ve site tanımı yer almaktadır. Anahtar kelimeler ise hangi kelimeler arandığında sitenizin sonuçlar arasında görüntülenmesi ile ilgilidir.

 

Modüller

Omn portal modülleri kullanılıp kullanılmayacağı kullanıcı tarafından belirlenen yararlı site araçlarıdır. Modüller, ince ayrıntılarına kadar düşünülmüş kolay ve kullanımı yavaşlatmayacak alt yapı kodlaması ile yapılmıştır.

Omn portal modülleri: fotoğraf galerisi, ziyaretçi defteri, iletişim formu, anket, sipariş formu, insan kaynakları, bayilik başvurusu, sınırsız dil desteği, üyelik sistemi, site içi arama, yorum sistemi, haber ve duyurular, manşet haberleri, haber arşivi, kayan haberler, sabit bölümler, tavsiye etme modülü, köşe yazıları, e-mail bülteni, ön izleme sistemleri, seo desteği, rss desteği

 

Üyelik sistemi

Omn portal üyelik sistemi ile istediğiniz sayfaların sadece kullanıcılarınız tarafından görüntülenebilmesini sağlayabilirsiniz. Üyelik sistemine isterseniz kullanıcılar kendileri üye olabilecekleri gibi isterseniz sadece siz yeni üye ekleyebilirsiniz. Böylece sadece kendi istediğiniz kişilerin sayfalarınızı görmesini sağlayabilirsiniz.

Üyelerin ve yöneticilerin şifreleri veri tabanında md5 kriptolama şifre yöntemi ile saklandığından sunucuyu gören birisi tarafından dahi görüntülenememektedir.

 

Sınırsız dil işlemleri

Omn portal sınırsız dil işlemleri özelliği ile sitenize dilediğiniz kadar dil ekleyebilirsiniz veya hazırda bulunan yabancı dilleri kullanabilirisiniz. Bu özellik sayesinde Türkçe dili dahil tüm dillerdeki kelimeleri dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

 

Sabit bölümler

Omn portal sabit bölüm desteği ile sayfalarınızın sağ ve sol kısımlarına yazı, resim, flash, reklam gibi içerikler ekleyebilirsiniz. Örneğin almış olduğunuz bir reklamı her sayfaya eklemek yerine sabit bölümleri eklemek yeterlidir. Omn portalda sabit bölümler üç adettir. Üst bölüm (header), sabit bölüm1 (sol) ve  sabit bölüm2 (sağ) .

Üst bölüm (header) yönetici panelinizin temalar kısmından sabit bölüm1 ve 2 ise  ayarlar  menüsünün altında bulunan sabit bölümler kısmından değiştirilebilmektedir. Bazı sayfalarda sabit bölüm 2’nin (sağ) kullanılması sayfayı darlaştırdığından ve içeriğin kullanılmasını zorlaştırabilmektedir. Bu durumda istenilen   sayfayı sabit bölüm 2 olmadan kullanabilmek mümkündür. Sabit bölümlere başka sitelerden aldığınız hava durumu, haber, döviz bilgisi gibi içerikleri ekleyebilirsiniz.

 

Temalar

Omn portal temalar bölümünden sitenizin içeriğini silmeden yada değiştirmeden sitenizin görüntüsünü değiştirebilirsiniz. Ayrıca sitenizin üst bölümü (header) ve arka planı değiştirilebilmektedir. Omn portal satış bölümü ile irtibata geçerek beğendiğiniz farklı tasarımları omn portal teması olarak düzenlenmesini isteyebilirsiniz.

 

İletişim formu

Omn portal iletişim formu ile ziyaretçileriniz siteniz üzerinden size mesaj gönderebilirler. Gönderilen mesajlar yönetici panelinizin iletişim kısmında tutulduğu gibi bir kopyası da e-mail adresinize gönderilir. Böylece e-mail adresinizden yanlışlıkla silmiş olsanız da yönetici  panelinizden görebilirsiniz. İletişim formunda bulunan güvenlik kelimesi (cryptography) sayesinde formu sadece insanlar doldurabilirler ve gereksiz reklam mesajları almanız engellenir.


Seo desteği (search engine optimization)

Omn portal seo desteği ile internet sitenizin google gibi arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlaya bilirsiniz. Seo desteği otomatik olarak sayfalarınıza uygulanmaktadır.

 

Rss desteği (rolly single syndicition)

Omn portal rss desteği ile FeedDemon benzeri rss okuyucu bilgisayar programlarında ve farklı internet sayfalarında içeriğinizi görüntüleyebilirsiniz. İçerikleriniz ve haberleriniz farklı rss hizmeti olarak sunulmaktadır. Rss desteği otomatik olarak uygulanmaktadır.

 

Ziyaretçi defteri

Omn portal ziyaretçi defteri ile özellikle işletmeler için günümüzde en faydalı pazarlama biçimi olan insan tavsiyesinden yararlanabilirsiniz. Ziyaretçi defterine gönderilen her mesajdan sonra e-mail adresinize hatırlatma mesajı gönderilir,  yönetici alanınızdan gelen mesajı onaylamadığınız sürece mesaj sitenizde görüntülenmeyecektir. Ziyaretçi defteri mesaj yazma sayfasında bulunan güvenlik kelimesi (cryptography) sayesinde formu sadece insanlar doldurabilirler ve gereksiz reklam mesajları almanız engellenir. Ziyaretçi defteri uygulamasında sayfa yönlendirmesi (page navigasyon) ile binlerce mesaj alsanız bile görüntülenmesi sitenizi bozmayacaktır.

 

Anket

Omn portal ile istediğiniz kadar seçenekten oluşan, güvenlik önlemleri ile asla hile yapılamayacak, arşiv ve daha birçok özelliği olan anketler ekleyerek sitenize interaktif uygulamalar ekleyebilirsiniz. Oy vermeden önce sonuçları gösterip göstermeme, ip ve çerez koruması (cookie), zaman ayarı vb. özellikleri ile anket uygulamasını kullanabilirsiniz.


Tavsiye et

Omn portal tavsiye et modülü ile kullanıcılarınız sitenizin beğendiği sayfalarını bir başkalarına tavsiye edebilirler. Tavsiye modülünde bulunan güvenlik kelimesi (cryptography) sayesinde formu sadece insanlar doldurabilirler ve gereksiz reklam mesajları almanız dışında siteniz üzerinden toplu e-mail gönderme (spam) yapılması engellenir.

 

E-Mail Bülteni

Omn portal e-mail bülteni ile kullanıcılarınızın e-mail adreslerini toplayabilirsiniz. Siteniz üzerinden ziyaretçilerinizin kendi istekleri ile kendi e-mail adreslerini sizin bülten listenize kaydetmesi sonucunda yasal olarak toplu e-mail gönderebilirsiniz. Kullanıcılar  istedikleri zaman e-mail bülteninden ayrılabilirler.

 

Ön izleme sistemleri

Omn portal ön izleme sistemleri ile sitenizin istediğiniz herhangi bir sayfasının içeriğinin altına modüllerinideki son içeriklerden koyabilirsiniz. Örneğin müşteri memnuniyetinizden bahsetmiş olduğunuz bir sayfanın altında ziyaretçi defterine gelen son mesajları gösterebilirsiniz. Bir başka örnekte ise fotoğrafçılıktan bahsederken fotoğraf galerinize eklenen son fotoğrafları gösterebilirsiniz.

Ön izleme kullanabileceğiniz modüller:

Son eklenen fotoğraf albümleri, son eklenen fotoğraflar, son 20 haber, manşet haber, ziyaretçi defterine eklenen son mesajlar, sık sorulan sorular.

 

Site içi arama

Omn portal site içi arama ile ziyaretçileriniz aradıklarını daha kolay bulabilirler. Aranılan kelimeyi haberlerinizde, fotoğraf galerinizde ve içeriğinizde arayarak ayrı sonuçlar olarak gösterir. Fotoğraf galerinde bulduğu sonuçları görüntülü olarak gösterir. Site içi arama motoru uygulamasında ki sayfa yönlendirmesi (page navigasyon) ile arama sonuçlarınız fazla olsa bile sayfanızın yapısını bozmadan görüntülenir.


Omn Portal Resmi Web Sitesi Bağlantısı

Sonraki: E-Ticaret Sitesi

LiveZilla Live Help


Bağlantılar:
Asansör Asansör Montajı Asansör Revizyon Asansör Bakımı Asansör Servisi Kurumsal Eğitim
Duvar Kağıtları
10 fotoğraf